5 perces színdarab
Történt egyszer, hogy az anyaméhben fiúikrek fogantak. Teltek a hetek, és a fiúcskák növekedtek. Ahogy növekedett a tudatuk, úgy nőtt az örömük is:
– Mondd, nem nagyszerű, hogy fogantattunk? Nem csodálatos, hogy élünk?
Az ikrek elkezdték felfedezni világukat. Amikor megtalálták a magzatzsinórt, amely összekötötte őket anyjukkal, és eljuttatta hozzájuk a táplálékot, énekeltek az örömtől:
– Milyen nagy anyánk szeretete, hogy megosztja velünk saját életét!
Ahogy azonban telt-múlt az idő, és a hetekből hónapok lettek, az ikrek hirtelen észrevették, mennyire megváltoztak:
– Mit jelentsen ez? – kérdezte az egyik.
– Ez azt jelenti – felelte a másik -, hogy tartózkodásunk ebben a világban a végéhez közeledik.
– De én egyáltalán nem akarok elmenni innen – viszonozta az első -, szeretnék mindig itt maradni!
– Csakhogy nincs más választásunk – felelte a másik. – Talán van élet a születés után is!
– Milyen lehet az? – kérdezte kétkedve az első. – El fogjuk veszíteni az életet jelentő magzatzsinórt, és a nélkül hogyan élhetnénk? Azonkívül mások is elhagyták már ezt az anyaméhet, és senki sem tért ide vissza, hogy megmondja nekünk, van-e élet a születés után. Nem a születés a vég!?
Egyikük mély bánatba merült, és így szólt:
– Ha a fogantatás a születéssel végződik, mi értelme van az életnek az anyaméhben? Értelmetlen az egész. Talán még anya sem létezik.
– De kell, hogy legyen! – tiltakozott a másik. – Különben hogyan kerültünk volna ide? És hogyan maradhattunk volna másképpen életben?
– Láttad-e valaha anyánkat? – kérdezte az első. – Talán csak a képzeletünkben létezik! Mi gondoljuk ki magunknak, mert így jobban megérthetjük életünket.
Így teltek az utolsó napok az anyaméhben, telve kérdések özönével és nagy félelemmel. Végül is elérkezett a születés pillanata, amikor az ikrek elhagyták addigi világukat, és kinyílt a szemük. Tele tüdőből felordítottak. Amit láttak, meghaladta legmerészebb elképzelésüket. is.
MIRE HASZNÁLHATOD EZT A KIS TÖRTÉNETET?
Előadhatjátok monológ vagy egy pár perces kis színdarab keretében akár az ifiben, akár a gyülekezetben. A tanulság, amit elmondhattok utána, vagy amiről beszélgetni lehet, hogy miért félünk, miért vagyunk inkább elutasítóak az újjal szemben, amit még nem ismerünk. A jelenet nagyon alkalmas evangélizáció bevezetésére is!
Ha előadjátok, nagyon poénos lehet, ha az anyaméhet egy sátorral helyettesítitek, onnan beszélgetnek a fiúk, a végén pedig előmásznak, és „megdöbbennek”, hogy egy gyülekezet van körülöttük.
Ezen túl pedig, ha megfigyelitek, nagyon hasonló ehhez a születéshez az új élet „megszülése” is, hiszen sokan éppen ezért és éppen ugyanilyen indokokra hivatkozva utasítják el Isten létezését és a benne nyerhető új élet valódiságát.
Vélemény, hozzászólás?